Історія школи

fotoshkolaУ жовтні 1918 року розпадається Австро - Угорська імперія і Закарпаття входить до Чехо - Словаччини. Вперше всі національні меншини отримали можливість навчатись рідною мовою. В 1932 році була збудована державна народна школа. Вчителі школи, крім навчання дітей проводили культурно - просвітницьку роботу серед населення.

З перших днів звільнення Тячівщини Радянською Армією вчителі Медвідь та Скіра самі організували школу в селі і створили умови для навчання дітей.

В 1944 році на базі початкової школи в селі було організовано неповну середню семирічну школу. А в 1947-1948 навчальному році реорганізовано семирічну в середню школу, перший випуск якої було здійснено в 1947-1948 навчальному році.

Вчителі, що навчали дітей в перші повоєнні роки, самі вчились і заочно здобували освіту в середніх та вищих спеціальних навчальних закладах.

Багато років віддали навчанню та вихованню дітей вчителі-ветерани: Повч М.П., Деяк М.В., Рішко О.І., Копинець І.В., Копинець О.М., Добровольська Н.Г., Усанова Е.И., Думинець С.С.Томишин М.Д.,Рошко М.Ю., Добруник І.М., Добруник М.А., Марчак І.Ю.,Катрін А.К., Орос Ю.І., Орос В.Ю., Богдан Л.Д., Саражинська М.Ю., Рущак О.І., Беркута О.Я. Андришин Г.В., Мочар Ю.В., Романець Т.В., Урста О.І.

За роки Радянської влади виросло багато молодих педагогів - вихідців з рідного села, і колишні випускники Буштинської СШ, які запозичили досвід своїх старших вчителів і вміло використовують досягнення педагогічної науки і практики. Це зокрема: директор Коршинський М.Ю., Копинець Д.М., який пропрацював 32 роки завучем в рідній школі, це Соломонко Ю.В., Новосильчук М.С., Орос Ю.В., Соломонко Г.Ю., Катрин А.К., Келемен В.М., Шімон Н.В., Микулець І.Ю., Медвідь Ю.Ю., Рущак П.М., Соловйова М.В., Полгар Н.Д., Косюк О.І., Лукач Л.В., Гісем Т.В.

В 60-80-ті роки школа мала хорошу матеріально-технічну базу, добре обладнані навчальні кабінети. В школі навчалося 1200 учнів і працювало 100 вчителів з відповідною педагогічною освітою. Вона відносилася до кращих шкіл області.

Якщо до 1984 року школа працювала в 12 пристосованих корпусах, розкиданих по всьому селищі, то в 1984 році було побудовано типову школу на 1200 учнівських місць з обладнаними кабінетами з фізики, хімії, біології, трудового навчання.

Директори середньої школи (1945-2012): Скіра; Беркута Є.Д.; Колеснік С.Т.; Коршинський М.Ю.; Демко Ю.І.; Фозекош О.П.; Ковач І.П.; Богачик В.Д.; Серюга В.М.

fotovch

 

 

pedkol

 Педколектив 1969 року

 

Історія становлення та розвитку Буштинської ЗОШ І-ІІІ ступенів коротко висвітлена в історико - краєзнавчому нарисі «Духовна та культурно-освітня спадщина Буштина» автором якого є Дмитро Михайлович Копинець. Встановлено, що розвиток освіти можна поділити на 4 етапи:

- до 1920 р.                     Церковно – приходська школа метою якої було навчання грамоти дітей та основ релігії.

- 1920 – 1944 р.р.         Утворено державну народну початкову школу. В цей період плідно трудилися директори школи Худан А., Лях С., Худан О. Діти мали можливість навчатися читати, писати, рахувати та засвоїти початки математики. Великий вплив на учнів мало підпорядкування Буштино мадярам. Збудовано корпус початкових класів в 1928 році.

- 1944 – 1991 р.р.    Сучасна доба розвитку школи, яка докорінно змінила систему навчання, сформувала сучасну українську загальну середню школу. З 1944 року утворено семирічну школу, а в 1948 році на базі семирічної школи утворено Буштинську середню школу. Педагогічний колектив, директори школи того часу наполегливо трудилися, щоб створити належні умови для навчання учнів та праці вчителів. До 1984 року учні навчалися в 12 навчальних приміщеннях, які були розкидані по всьому Буштину. В 1974 році за ініціативи тодішнього директора школи Демко Ю.І. та селищного голови Фозекоша О.П. розпочато будівництво нового навчального корпусу школи. Згодом, за керівництва школою Коршинського М.Ю. було збудовано сучасне приміщення школи на 960 учнівських місць та 01.09.1984 року введено в експлуатацію.

                                               Завдячуючи Фозекошу О.П., Демку Ю.І., Коршинському М.Ю., Азарію М.А. та багатьом вчителям, учням, батькам Буштино має сучасну, добре обладнану школу. До послуг дітей актовий зал на 360 посадкових місць, шкільна їдальня, спортивний зал, навчальні кабінети, просторі та світлі класні приміщення, надвірні спортивні споруди, футбольні поля, територія площею в 4,5 га.

- 1991 р.                                 Новітня історія школи припадає на часи української незалежної держави. Керівники школи, педагогічний колектив постійно працюють над покращенням умов навчання та якості освіти.

                                               Ковач І.П. вперше переобладнав твердопаливні котли на газові, що дало можливість суттєво покращити умови навчання учнів. За керування школою Богачик В.Д. капітально відремонтовано систему подачі води до навчальних приміщень. Стало набагато тепліше в приміщеннях школи. В 2006 році проведено капітальний ремонт газової котельні, облаштовано тротуарною плиткою 62 м.кв. шкільного подвір’я. В період з 2006 по 2010 р. перекрито дах шкільних майстерень, дах корпусу початкових класів капітально відремонтовано спортивний зал, відновлено внутрішні вбиральні на І поверсі головного корпусу, побудовано внутрішню вбиральню на І поверсі корпусу початкових класів, реконструйовано вхід у корпус початкових класів.

                                               У 2014 році завершено утеплення школи, заміну вікон, вхідних дверей за кошти  передбачені Кіотським протоколом. Капітально відремонтовано сходи до головного корпусу.

                                               Радує, що в цей час відбулися серйозні зміни в наданні якісних освітніх послуг. За результатами участі учнів у олімпіадах, конкурсах, школа серед найкращих шкіл району.

                                               Найвищих навчальних досягнень здобули двоє учнів школи: Бойчук Назарій є чотириразовий учасник Всеукраїнської олімпіади з фізики – 2008, 2009, 2010, 2011 та дворазовим переможцем

                                       – 2008 рік – ІІІ місце;

- 2010 рік – ІІ місце, вчитель Серюга В.М.

               та Орос Василь – 2016 рік – ІІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді з трудового навчання. Вчитель – Коршинський І.Ю.