Сьогодення

В одному з найпривабливіших куточків східної частини Закарпаття, де гори переходять в низовину, де річка Теребля вливається в Тису, в мальовничій місцевості Мараморошської котловини, напроти гостроверхих вершин Гутинського гірського пасма, за 8 кілометрів від районного центру розкинулося робітниче селище Буштино. Через населений пункт проходить автомагістраль державного значення Мукачево-Рогатин та залізниця Чоп-Солотвино, завдяки яким Буштино має вдале сполучення з іншими населеними пунктами не лише нашого краю, а й усієї України та інших держав. Селище має чітко визначені межі: з півдня по р. Тиса проходить межа з с. Яблунівка та смт. Вишково, з заходу - с. Стеблівка, з півночі - с. Новобарово та с. Вонігово, зі сходу - с. Руське Поле.

Площа всіх земель селища становить 2566 га, з них населеного пункту - 1001 га. Населення Буштина становить 8500 чол. Тут проживають українці, угорці, росіяни, румуни, роми, словаки, німці тощо. Клімат x c5c49cb8помірно-континетальний з теплим літом і м'якою зимою. Протягом року переважаючими є південно-західні вітри, що дмуть згідно з орієнтацією долини річки Тиса. Територія селища має спокійний рельєф. Через Буштино протікають річки Теребля, Тиса та невеличкі струмки, потічки і водотоки Млиновиця, Помийниця, Розтока та інші.

В селищі розташовані унікальні болотно-лісові комплекси урочищ „Дубрава”, „Мочар”, „Мочарка” та „Дубки”, останні два з яких, є об'єктами природньо-заповідного фонду. Згадані урочища є реліктовими залишками останнього льодовикового періоду у пізньому гляціалі і мають виняткову природоохоронну важливість та непересічне значення. На сьогодні - це останній на рівнинній частині Закарпаття залишок реліктових гляціальних екосистем з своєрідною флорою та безхребетною фауною. Особливу цінність представляють фрагменти сфагнових боліт (торфовищ) та мочарів з унікальним рослинним та тваринним світом, деякі види яких віднесені до Червоної книги України (нарцис вузьколистий, шафран банатський, кумка жовточерева тощо). Через найвищим в Закарпатті різноманіттям денних метеликів (82види), ліси ур. „Дубрава” належать до території загальноєвропейського значення, маючи статус „Prime Butterfly Area” .

getImage2На території селища колись були задіяні потужні державні підприємста (Буштинський лісокомбінат, Електроавтоматика, СОК Тиса тощо), які давали робочі місця тисячам працівникам не лише з Буштина, а й навколишніх населених пунктів. Але, після розпаду СРСР ці підприємства почали занепадати. Проте, на їхному фоні почав зміцнюватися малий та середній бізнес селища, на базі яких і піднімається соціально-економічна сфера Буштина.

getImage3

 

 

 

 

У Буштина є своя футбольна команда ФК Тиса, яка грає в першій лізі Закарпатської області.

Для поширення гуцульської породи коней у Буштині створено «парувальний пункт» коней, який поширює свою дяльність на Тячівський та Хустський райони Закарпатської області.